שולחים ניוזלטר? שימו לב לתקנות החדשות

החל מתחילת פברואר 2024, יש דרישות וכללים חשובים לשליחת ניוזלטרים שנקבעו ע״י גוגל. הכללים האלו רלוונטיים אם אתם שולחים ניוזלטר ע״י כל חברות שליחת הניוזלטרים השונות (למשל Aweber, Mailchimp ועוד). 


למה זה קורה? 

הסיבה הרשמית: גוגל רוצה להפוך את תיבת ה-Gmail של הנמענים למרחב אמין ובטוח יותר, ובעיקר נקי מספאם ומפישינג. 


מה הדרישות?

לפני הכל, Gmail לא תאפשר יותר שימוש בדומיין שלה בשליחה ממערכות דיוור, כלומר, אם אתם משתמשים בפרופיל שליחה בעל דומיין Gmail – כמו למשל yourname@gmail.com תצטרכו ליצור אחד חדש עם דומיין משלכם.  בנוסף Gmail ו- Yahoo ידרשו לבצע אימות לדומיין, כלומר יקבלו אך ורק מיילים מדומיינים אשר עומדים בתנאים שהיא מציבה. 


אוקיי, אז מה צריך לעשות? 

1. שלחו ניוזלטרים ממייל מקצועי שמכיל את שם הדומיין שלכם  – למשל, במקום לשלוח את המייל שלכם מ erez@gmail.com, כדאי לשלוח אותו מ erez@goopss.com. אפשר להשתמש בשירותים כמו google workspace כדי ליצור מייל מקצועי. 

2. הטמיעו DKIM – תקן השליחה הזה  עוזר לגוגל ושאר ספקיות המייל לאמת את הדומיין של השולח ולוודא שהמייל שנחת לכם בתיבה הוא אמין ולא זיוף. מכיוון שהם משפרים את המוניטין שלכם בספקי הדואר – התוצאה היא שיפור משמעותי של אחוז שליחת המייל המיילים. במידה ואתם משתמשים ב Aweber כדי לשלוח ניוזלטרים, הנה הסבר קצר על איך לעשות את זה . 


יש עוד דברים שצריך לדעת? 

האמת שיש, הנה כמה דברים נוספים שצריך לוודא כאשר אתם שולחים ניוזלטרים :


הסרה מדיוור בקליק אחד

Google רוצה שיהיה לנמענים קל להפסיק לקבל אימיילים נוספים. מה זה אומר בעצם? שכפתור ההסרה יהיה בולט ונגיש וההסרה תתבצע ללא סיבוכים מיותרים. כמו כן יש לתמוך בפונקצית ה- Unsubscribe המובנית של גוגל. מה צריך לעשות? לשים לב שכפתור ה״הסר״ מופיע במקום ברור במייל וכמו כן שימו לב שאתם שולחים אך ורק מיילים מחברות דיוור גדולות ומוכרות. 


הגבלות על כמות דיווחי הספאם

Google מגדירה אחוז ספאם נמוך מ- 0.3%, הדיווח כאן הוא גם מצטבר וגם ברמה היומית. 

הדרישה הזו היא קריטית לסיווג שלכם כשולח שהנמענים ירצו לקבל ממנו הודעות, וזו נקודה מאוד חשובה כי המטרה העיקרית של כל המהלך הוא לעצור מיילים לא רצויים מלהגיע לתיבהניתן לראות את נתוני הספאם של דומיין השליחה שלכם בעזרת שירות Postmaster. הכלי מספק לכם את המוניטין של הדומיין, כמות דיווחי הספאם ופרטים נוספים אשר יעזרו לכם להבין מה הדירוג שלכם ב- Gmail.

:הקלטת וובינר שהעברנו בנושא

לא רוצים לעשות הכל בעצמכם?

לקוחות goopss מקבלים שירות משלוח ניוזלטרים (כן, כולל גם כל כאב הראש הטכני הזה…) כחלק מהשירות 🙂 

!בהצלחה 

ראיתם כבר את החבילות החדשות שלנו לקידום חנויות אטסי? (90 יום שכוללים אופטימיזציה כוללת של החנות, מחקר מילות מפתח, פרסום בפינטרסט ובפייסבוק, ניוזלטר ומה לא…) לחצו כאן

אנחנו על זה!

טופס קצרצר ותוך כמה שעות נהיה בקשר עם כל הפרטים

עוד כמה פרטים וסיימנו

.